Zawody sportowo-obronne w Nisku 2023

Zakończyły się kolejne zawody sportowo-obronne, które były eliminacjami do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych Orzysz 2023. W 3 Batalionie Inżynieryjnym w Nisku o przepustkę do Orzysza walczyło blisko 100 kadetów z 15 szkół.

W śród startujących szkół w eliminacjach byli również kadeci z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie w składzie: Mateusz Rak-kapitan drużyny, Oliwia  Maziarz, Weronika Bielakiewicz, Jakub Szudy, Mateusz Szudy i Bartłomiej Mlicki.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn spośród klas wojskowych z Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych (CWKM) do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych, który w tym roku zorganizowany zostanie we wrześniu w Orzyszu.

W ramach trzydniowej rywalizacji młodzież zmierzyła się z marszobiegiem zespołowym na odcinku 3 km, rzucała granatem, strzelała z kbks oraz rywalizowała w rozkładaniu i składaniu broni. Program zawodów obejmował również dostarczanie amunicji czołgając się, ustawianie miny przeciwpancernej i wykonanie pojedynczego okopu do strzelania z postawy leżącej.

Zawody wygrał Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Lublina a trzecie miejsce ostatnie na podium 14 Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Drużyna z Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum  Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie w końcowej kwalifikacji zajęło wysokie VII miejsce, zdobywając w drugim dniu rywalizacji maksymalną liczbę punktów co uczyniło w tym dniu jeszcze tylko 3 szkoły startujące w zawodach.

Gratulujemy.

 

img_6209
img_6209 img_6209
img_6212
img_6212 img_6212
img_6219
img_6219 img_6219