Ślubowanie klas I i II 2021

         23 września 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej i klasy drugiej.

          Uczniowie około godziny 8:40 marszem udali się do kościoła. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Kościele parafialnym pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła uroczystą mszą świętą. Wzięli w niej udział ppłk Tadeusz George, profesorowie, rodzice i uczniowie liceum.  Po mszy odbył się uroczysty przemarsz z pocztem sztandarowym do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej i drugiej. Ślubowanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Natalia Krajcewicz, Filip Krygowski, Kinga Kurczaba, Aleksander Więcek, Wiktor Buczyński, Mateusz Rak złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor Piotr Kudłaty odczytywał rotę, a uczniowie klasy pierwszej i drugiej odpowiadali: „Ślubujemy!”.  Na końcu roty młodzież dopowiedziała: „Tak nam dopomóż Bóg!”. Po ślubowaniu rodzice wręczyli dyrektorowi oraz wychowawcom kwiaty.

Następnie wszyscy udali się na uroczysty apel, który odbył się w szkole. Rozpoczął się on o godzinie 10:30, przygotowała go Pani profesor Elżbieta Adamczyk. Apel był poświęcony rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Był prowadzony przez uczniów klasy pierwszej i drugiej. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze, prezentowane były także filmy związane tematem drugiej wojny światowej. Po apelu, o godzinie 11:00, odbył się poczęstunek przeznaczony dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Rodzice mogli zwiedzić budynek i poznać zapisaną w kronikach historię szkoły. Uczniowie klas mundurowych wystąpili w mundurach, a klasy promedycznej - w strojach ratowników medycznych.

        W uroczystości wzięło udział 15 uczniów klasy pierwszej i 15 uczniów klasy drugiej. W całej szkole w tym dniu nie było lekcji, jest to bowiem bardzo ważna szkolna uroczystość, tym bardziej, że w ubiegłym roku nie odbyła się przez pandemię. W poprzednich latach uroczystość ślubowania miała jeszcze bardziej uroczystą oprawę - zapraszano na nią przedstawicieli służb mundurowych, zaszczycali naszą szkołę swoją obecnością różni zaproszeni goście. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość miała skromniejszy charakter i odbyła się w gronie uczniów, profesorów i rodziców.

Mimo to, na pewno ten dzień na długo zapadnie w pamięć uczniów naszej szkoły.

 

 

 

                                                                                            Mateusz Stukus

                                                                                                                    Kl. II A LO

 

slubowanie2021
slubowanie2021 slubowanie2021
slubowanie2021
slubowanie2021 slubowanie2021
slubowanie2021
slubowanie2021 slubowanie2021

shock drop air force 1 full uv reactive | nike air max 2007 junior pink and white background - 401 – Ietp - New Air Jordan 1 High OG OSB DIAN Blue Chill Sorrowful CD0463

Informacja na temat szczepień uczniów powyżej 12. roku życia

W związku z zaleceniami MEiN i Kuratorium Oświaty przekazujemy materiały dotyczące szczepień uczniów powyżej 12 roku życia.

W przypadku większej liczby osób zainteresowanych zaszczepieniem dziecka, szkoła może zorganizować punkt szczepień.

Proszę przekazanie informacji o chętnych do dyrekcji szkoły do 10 września 2021 roku.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

https://www.youtube.com/watch?v=wsMqhBEaUxM&feature=youtu.be

 

 

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Women's Nike Air Force 1 Shadow trainers - Latest Releases - IetpShops , nike tiempo leather turf 2010

Deklaracja uczestnictwa w zajęciach wspomagających

Drodzy Rodzice!

 

W związku z rozporządzeniem MEiN w terminie od 2 września do 22 grudnia 2021 roku, w szkole planujemy zorganizowanie zajęć wspomagających , które będą miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć z zakresu kształcenia ogólnego.

W zajęciach będą mogli uczestniczyć chętni uczniowie, którzy złożą deklarację.

W szkole planujemy zorganizowanie zajęć z języka polskiego oraz matematyki.

Deklarację można przesłać droga mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.

LTB - JuzsportsShops | Ietp - Women's Nike Air Force 1 trainers - Latest Releases , nike air overplay ix gray green blue hair black

Ogłoszenie

Czwartek 15 października 2020 roku, lekcje są skrócone do pół godziny, przerwy do 5 min. i dobywają się według harmonogramu:

1. od 8:00 do 8:30

2. od 8:35 do 9:05

3. od 9:10 do 9:40

4. od 9:45 do 10:15

5. od 10:20 do 10:50

6. od 10:55 do 11:25

7. od 11:30 do 12:00

8. od 12:05 do 12:35

Bus "Miś" dowożący młodzież szkolną odjeżdża o godzinie 12:40.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/21, dzień 16.10.2020 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Air Jordan 1 Blue Chill Womens CD0461 401 Release Date 4 | Men’s shoes