Zawody "Sprawni jak żołnierze" 2018


(wciśnij obrazek, aby zobaczyć pełny rozmiar)

W dniu 19.04.2018 roku   w  Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie odbyły się Zawody Rejonowe  XLI  edycji Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze-2018” przy współpracy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle.

Celem zawodów jest  popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

Zawody rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego. Gości oraz drużyny startujące w zawodach wraz z opiekunami powitała  Pani Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt  (uczniowie klasy I i III liceum o profilu wojskowo-policyjnym),w składzie: Klaudia Długosz(kapitan drużyny),Natalia Parzygnat, Izabela Orlof

Zgodnie z regulaminem zawodów zespoły musiały uczestniczyć w pięciu konkurencjach a to:

  1. Tor sprawnościowy,
  2. Rzut granatem,
  3. Strzelanie,
  4. Bieg na orientacje,
  5. Podtrzymywanie życia ”pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i wspaniałego współzawodnictwa pomiędzy poszczególnymi drużynami .

Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas dla zawodniczek i zawodników na odpoczynek, wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań.

W klasyfikacji  drużynowej, kategorii dziewcząt-Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie zajęło 6 miejsce.

Wszystkim  zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie do zawodów.

Opiekun drużyny
ppłk rez. Tadeusz GEORGE