Uroczyste ślubowanie klasy I


(wciśnij obrazek, aby przejść do galerii)

10 listopada uczniowie klasy I o profilu wojskowo-policyjnym oraz kosmetyczno-menadżerskim Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie rozpoczynając obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 Mszą św. w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie, którą odprawił w intencji uczniów ks. Rafał Majerski. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi  przeszli  na boisko szkolne, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości ślubowania.

 Dowódcą uroczystości był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa ppłk rezerwy SG Tadeusz George. Po odegraniu hymnu państwowego Pan Dyrektor mgr Piotr Kudłaty przywitał zaproszonych gości i uczniów, po czym uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje słowa do uczniów skierowali Pan Dyrektor Piotr Kudłaty, Komendant Powiatowej Policji w Jaśle nadkomisarz Jacek Krzyżak oraz zastępca Wójta Gminy Nowy Żmigród Pan Radosław Kujawski. Pan Dyrektor odczytał list intencyjny od Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie Pani Małgorzaty Rauch, w którym życzyła uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszej pracy. W uroczystości ślubowania klasy I wzięli również udział Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Marek Górniak, Komendant Placówki Straży Granicznej w Sanoku ppłk SG Paweł Lubieński, Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jaśle mjr Krzysztof Kowal, Komendant Komisariatu w Nowym Żmigrodzie aspirant sztabowy Wiesław Rogowski, Dyrektorzy szkół oraz gimnazjaliści z Nowego Żmigrodu.

Rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli również udział w części artystycznej przygotowanej przez uczniów liceum pod kierunkiem Pani Elżbiety Adamczyk wychowawcy klasy pierwszej. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców klasy I.

Tadeusz George

GALERIA ZE ZDJĘCIAMI